Dnes je neděle 09.08.2020 svátek má Roman
Mapa webu Tisk stránky

Navigace

Hlášení rozhlasu

Zpravodaj

Zpravodaj Huštěnovice

Anketa

Žádná anketa není aktivní.

Odkazy

Základní škola a mateřská škola HuštěnoviceKnihovna HuštěnoviceMuzeum HuštěnoviceFarnost HuštěnoviceBufet Na HřištiKudy z nudyVodovod BabickoCzechpoitUherské HradištěMěřící bod na Baťově kanáleZlínský krajPortál veřejné zprávy

Úvod

Budova muzea Muzeum  Huštěnovice

Poslední červencový týden 2011 bylo otevřeno v Huštěnovicích muzeum. Snaha o založení muzea se datuje o čtyři roky dříve, kdy s nápadem přišla kronikářka obce. Kromě dárců, do samotného budování muzea od března letošního roku se zapojila dvacítka dobrovolníků - muzejníků.
     Činnost muzea je zaměřena na shromažďování a best replica watches uchovávání muzejních předmětů, dokumentaci života v obci a prezentaci na veřejnosti. Zavazujeme se, že žádná darovaná věc nebude prodána, je majetkem  obce, kromě zapůjčených artefaktů, dle přání dárců.
     Návštěvníci si mohou prohlédnout vybavení kuchyně a jizby z dvacátých až padesátých let minulého století. V další místnosti jsou předměty, které se používaly k hospodářské a řemeslné činnosti a pracem v domácnosti. V další části je fotografická historie obce a popis součástí huštěnovského kroje. Své místo v muzeu má současná šiřitelka lidových tradic, košíkářka Hana Špalková,  akademický sochař Jiří Kaňovský nebo zesnulý akademický malíř Antonín Sládek.
     Neopomenuli jsme ani na archeologické nálezy v katastru obce. Muzeum archeologických nálezů bylo v Huštěnovicích otevřeno v roce 1934, ale už v roce 1939 bylo zrušeno a vykopávky převezeny do Uherského Hradiště a na Velehrad.
       V muzeu máme sbírku kraslic z celého světa, kterou věnovala Muzejnímu spolku krasličářka Eva Temelová. Své nezastupitelné místo má huštěnovický kroj. 
     Prostory muzea poskytneme ke krátkodobým výstavám a jiným kulturním akcím pro školní děti a širokou veřejnost.

     Poděkování patří všem, kteří se jakýmkoliv způsobem podíleli na vzniku muzea - Aleně a Bohuslavu Bazalovým, Evě a Milanu Dvořáčkovým, Petře a Milanu Valentovým, Editě a Antonínu Šímovým, Táně a Petru Smětákovým, Pavle a Pavlovi Černíkovým, Antonii Blahové, Miladě Veselé, Antonii Škrabalové, Ireně Hlavačkové, Lence Zlámalíkové, Marii Hoferkové, Marii Kierykové,  Růženě Knichalové, Františku Čevelovi, Aleši Richtrovi, Martinovi Richtrovi, Josefu Richtrovi.
     Velký dík patří všem dárcům, kteří věnovali poklady,  bez nichž by muzeum nevzniklo.

   

Těšíme se na Vaši návštěvu

Interier muzea

NÁVŠTĚVNÍ DOBA - KVĚTEN AŽ ZÁŘÍ
NEDĚLE      15 - 17 HODIN

nebo dle  domluvy
572 585 135    
e-mail: alenabazalova@seznam.cz
737 719 600

zde najdete muzeum  

 

 


Pro občany

Kontakt

Obec Huštěnovice
Huštěnovice 92
687 03 Babice
Telefon: 572 585 135
Fax: 572 585 136
E-mail: hustenovice@hustenovice.cz
Více

Rezervace Huštěnovice Víceúčelové hřiště Huštěnovice

Nadcházející akce

Kalendář akcí

Počasí

Počasí online

Facebook